Króliki domowe i inne zwierzęta

Forum o zwierzętach króliki psy koty konie gryzonie ptaki akwarystyka

Forum Króliki domowe i inne zwierzęta Strona Główna -> Żywienie -> Coś o ziołach Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat 
Coś o ziołach
PostWysłany: Nie 14:51, 12 Mar 2006
KazioR
Administrator
 
Dołączył: 20 Wrz 2005
Posty: 2728
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków
Płeć: M





Zioła mają wiele wspaniałych właściwości. Udowodniono, że niektóre są lepsze od dostępnych na rynku leków. Jeżeli będziemy z umiarem i rozsądkiem podawać te sprawdzone zioła naszym królikom wyjdzie im to na zdrowie. Oto kilka słów o najpopularniejszych i dobrych roślinkach.



Nazwa : Majeranek
Skład : olejek lotny, garbniki, gorycze, śluz ( i inne)
Występowanie : ogrody, działki ( roślina przyprawowa)
Wygląd : Małe, owalne listki, lekko owłosione, bez postrzępionych brzegów rosną gęsto na czterokanciastej łodyżce. Kwiatki bardzo małe, najczęściej białawe, często oblegane przez pszczoły.

Zastosowanie : Majeranek przyspiesza trawienie, zapobiega wzdęciom i dużej fermentacji. Jest stosowany w zaburzeniach trawiennych. Podawany może być zapobiegawczo raz na jakiś czas - najlepiej z innymi ziołami, takimi jak koper i rumianek. Nie można przesadzać z ilością i częstotliwością, między innymi ze względu na działanie moczopędne.

Nazwa : Róża dzika
Skład : witamina C (zasługuje na szczególną uwagę fakt, że róża zajmuje pod względem zawartości witaminy C czołowe miejsce wśród owoców, wyprzedzając nawet cytryny i pomarańcze ponad dwudziestokrotnie), prowitamina A, glikozydy (działające na organizm uspokajająco), witaminy : B1, B2, K i E, inne składniki
Występowanie : obrzeża lasów, polany, przydroża, ugory, okolice działek
Wygląd : Średniej wielkości krzak z dużymi, różowymi kwiatami lub czerwonymi nasionami o piłowanych brzegiem liściach i zakrzywionych, gęsto usadowionych kolcach.

Zastosowanie : Dzika róża może być stosowana jako środek uspokajający oraz (przede wszystkim) wzmacniający. Surowiec ten łagodzi także bóle.

Nazwa : Melisa
Skład : olejek lotny, garbniki, kwasy organiczne, kwasy goryczne i inne
Występowanie : miejsca uprawne – działki, ogrody (roślina lecznicza i przyprawa, dość łatwa w hodowli)
Wygląd : Roślina wyrastająca do pół metra wysokości o liściach sercowato-owalnych, ząbkowanych brzegiem i grubo karbowanych. Z pachwin liści wystają niepozorne, drobne kwiateczki, czasami wręcz niezauważalne. Melisa jest także charakterystyczna ze względu na mocny, przyjemny zapach charakterystyczny tylko dla niej.

Zastosowanie : Melisa jest czołowym ziołem leczniczym oraz herbacianym. Działa głównie wzmacniająco i uspokajająco. Stosowana jest również przy wszystkich dolegliwościach układu pokarmowego.

Nazwa : Koper włoski
Skład : Koper jest bardzo zasobny w sole mineralne, wapń, żelazo, fosfor, witaminy : D, E, K, B1, B2, B6, B12, H, C. Zawiera tez olejek lotny i inne substancje w ilościach śladowych.
Występowanie : działki, ogrody, pola
Wygląd : Roślina o liściach zielono-modrych, pierzastych i „nitkowatych”, a kwiatach zielonożółtych, złożonych w coś na kształt baldachów, bardzo drobnych.

Zastosowanie : Działa mlekopędnie, przeciwskurczowo, wykrztuśnie, pobudza trawienie. Można podać w przypadku bólu brzucha lub biegunki zwierzątka.

Nazwa : Lipa
Skład : Flawonoidy, garbniki, śluzy, kwasy organiczne, minimalne ilości olejku eterycznego inne składniki.
Występowanie : Można ją spotkać w wielu parkach, przy drogach, w laskach liściastych i ogrodach.
Wygląd : Piłowane brzegiem, zielone listki o sercowatym kształcie. Kwiatostany wielokwiatowe, żółtawo-seledynowe. Owoc niewielki w brązowej skorupce.

Zastosowanie : Lipa stosowana jest przy kaszlu, kichaniu, przeziębieniach oraz zapobiegawczo. Podawać warto ją również przy zapaleniu płuc, krtani i gardła.

Nazwa : Krwawnik
Skład : głównie olejek lotny, w mniejszych ilościachzwiązki flawodoidowe, witamina B.
Występowanie : Jako chwast rośnie na łąkach, przy drogach i pastwiskach. Bardzo łatwo go spotkać.
Wygląd : Osiąga wysokość od 20 do 50 centymetrów. Kwiaty bardzo małe, ale gęsto zebrane na szczytach łodyg – najczęściej białe, biało-brązowe lub lekko różowe. Liście bardzo gęsto występujące na łodydze, podłużne i długie.

Zastosowanie : bakteriostatyczne, przeciwzapalne, przeciwskurczowe, przyspiesza trawienie

Nazwa : Lucerna
Skład : Zawiera m.in. znaczne ilości beta karotenu, witamin B, C, D, E i K oraz soli mineralnych: potasu, żelaza, wapnia i fosforu.
Występowanie : Jest pospolita na całym obszarze kraju. Występuje na słonecznych wzgórzach, przydrożach, suchych łąkach, zaroślach, na glebach wapiennych.
Wygląd : Lucerna sierpowata osiąga wysokość od 20 do 50 cm.
Ma rozesłaną łodygę, a liście trzylistkowe. Listki dolnych liści odwrotnie jajowate, górnych wąskolancetowate, na szczycie wycięte, w górze ząbkowane. U nasady znajdują się dwa przylistki. Kwiatostan stanowią główki kulisto-jajowate. Kwiaty mają około 0,8 -1,1 cm długości. Owoc stanowią strąki.

Zastosowanie : Wzmacnia system immunologiczny, spowalnia proces starzenia się. Zwiększa siłę życiową, wydolność fizyczną, zapewnia lepszy sen. Lucerna jest dobrym, naturalnym środkiem przeczyszczającym, moczopędnym i obniżającym gorączkę. Poznano również jej działanie zapobiegające powstawaniu wola (powiększeniu tarczycy). Lucerna wspomaga wchłanianie i przyswajanie węglowodanów, białka, wapnia, żelaza i innych pierwiastków śladowych.

Nazwa : Mięta pieprzowa
Skład : Garbniki, gorycze, kwasy organiczne, terpeny (mentol), fitosterole, flawonoidy, fenolokwasy i inne aktywne związki.
Wstępowanie: Rośnie nad brzegami rzek lub na wilgotnych glebach. Można ją znaleźć również na obrzeżach lasów.
Wygląd : Podłużna od 30 cm -90 cm roślina. Czterokanciasta łodyga z gęsto ulistnionymi podłużno-jajowatymi liśćmi. Kwitnie od czerwca do września. Ma fioletowe kwiatki.

Zastosowanie : Mięta ma wiele zastosowań m.in. dezynfekujące, przeciwbólowe, bakteriobójcze, przeciwskurczowe, przeciwzapalne. Warto podać w czasie biegunki lub lekkiego zatrucia.

Nazwa : Nagietek lekarski (kwiat)
Skład: flawonoidy, związki poliacetylenowe, karotenoidy, sterole. Zawiera też śladowe ilości olejków eterycznych, mimo to jest bardzo dobry i nadaje się dla koszatniczek.
Występowanie: Rośnie na glebach ciepłych i mocno nasłonecznionych.
Wygląd : Roślina o wysokości 20 cm- 50 cm. Liście są podłużne ostro zakończone. Kwiaty mają szerokość do 5 cm i są odcieni żółtego aż po pomarańczowy (tylko te mają właściwości lecznicze).

Zastosowanie : Przyspiesza gojenie się ran. Działa również rozkurczowo i przeciwzapalnie.

Nazwa : Mniszek lekarski (znany jako mlecz)
Skład : Witaminy A, B, C, D i inne związki (nieszkodliwe)
Występowanie: Łąki, trawniki, polany, ogrody.
Wygląd : Liście są podłużne i mają dziwny kształt. Kwiaty są żółte i drobnolistne. Kłącze jest szarobrunatne, pomarszczone.

Zastosowanie : Wiele zastosowań, podajemy zapobiegawczo.

Nazwa : Topinambur (Słonecznik bulwiasty)
Skład : Inulina
Występowanie: Uważany jest za chwast i rośnie na wielu działkach oraz przy lasach.
Wygląd : Dorasta nawet do 3,5 metra. Liście są owalne ostro zakończone. Kwiaty są nieduże koloru żółtego.

Zastosowanie : Obniża poziom cukru i cholesterolu w organizmie. Prawdziwe źródło zdrowia dla naszych pupili.

Nazwa : Wrzos
Skład : Wrzos zawiera duże ilości garbników, związki nieorganiczne (azotan potasu, krzemionka), substancje goryczowe flawonoidy i inne związki.
Występowanie: Rośnie w suchych lasach brzozowych lub sosnowych. Tworzy tzw. "wrzosowiska"- rośnie w grupach.
Wygląd : Roślina wzrostu od 30 cm do 80 cm. Liście i są bardzo małe, wyrastające obok siebie. Kwiaty są fioletowe.

Zastosowanie : Bardzo dobry jest w czasie, gdy koszatniczka ma biegunkę. Stosowany jest również w chorobach wątroby i dróg żółciowych.

Nazwa : Pokrzywa zwyczajna
Skład : Zawiera witaminy C, K, B, garbniki, sole mineralne, wapń, fosfor, magnez, żelazo i inne. Występowanie: Pokrzywa uznawana jest jako chwast i rośnie nad brzegami rzek, jezior, na przydrożach i zaroślach.
Wygląd : Wrzos jest rośliną, która może dorosnąć nawet do dwóch metrów. Pokryta jest cała włoskami, które mogą parzyć. Jest pokryta owalno-podłużnymi liśćmi, które wyrastają w odległości 2-3 cm od siebie. Kwiaty – szarozielonkawe.

Zastosowanie : Obniża poziom cukru we krwi i stosowana jest jako lek przeciwcukrzycowy.

Nazwa : Rdest ptasi
Skład : Rozpuszczalna krzemionka, flawonoidy, olejek eteryczny, kwasy organiczne, garbniki, sole mineralne, witamina C.
Występowanie: Jest popularnym chwastem, można go spotkać na polach, nad brzegami rzek i przydrożach (pamiętajmy jednak, że rosnący przy drogach zawiera niebezpieczne składniki, dlatego nie powinno się podawać go koszatniczkom).
Wygląd : Ma małe białawo lub czerwono-zielone kwiaty.

Zastosowanie : Działa moczopędnie, poprawia przemianę materii oraz działa przeciwzapalnie. Jest uważany za lek przeciwcukrzycowy.

Nazwa : Rumianek pospolity
Skład : Olejek eteryczny, goryczki, związki żywicowe, cholina, kwasy organiczne, węglowodany i substancje śluzowe.
Występowanie: Występuje w Europie, Australii i obu Amerykach.
Wygląd : Kwiatostan składa się z białych języczkowatych płatków oraz z żółtego środka. Liście podwójne lub potrójne pierzastosieczne.

Zastosowanie : W przypadkach wzdęć brzucha, kolek i infekcji dróg moczowych. Działa przeciwzapalnie, rozkurczowo, wiatropędne.

Nazwa : Babka lancetowata
Skład : Glikozyd, aukubina, garbniki, śluzy, flawonoidy, sole mineralne, krzemionka, związki cynku, witamina C.
Występowanie: Cała Europa oraz część Azji.
Wygląd : Liście lancetowate lub jajowate, silnie unerwione i zebrane w rozetę, kwiatki zebrane w krótsze lub dłuższe kłoski koloru jasnobrązowego.

Zastosowanie : Działa wykrztuśnie, przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, przeciwbiegunkowo.

Nazwa : Dziurawiec pospolity
Skład : Flawonoidy (hiperozyd i rutyna), garbniki katechinowe, olejek eteryczny, kwasy wielofenolowe, fitosterole oraz substancje uczulające na światło.
Występowanie: Europa, Azja Zachodnia, Ameryka Północna, Afryka Północna.
Wygląd : Liście liczne owalne, od 1 do 3 cm, kwiaty żółte pięciopłatkowe.

Zastosowanie : Działanie rozkurczowe, wzmacniające naczynia krwionośne, uspokajające, dezynfekujące. Może być stosowany przy skurczach mięśni gładkich przewodu pokarmowego, niszczy bakterie Gram dodatnie (paciorkowiec, gronkowiec).
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 9:03, 13 Mar 2006
Agata
 
Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 110
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Groningen
Płeć: K





Juz nie pierwszy raz slysze ze ziola moga byc stosowane w kroliczej diecie.Jezeli nie mam swierzych ziol ani suszonych to czy moge uzywac takich komercyjnych ze sklepu z paczek czy nie??

Dziekuje za odpowiedz
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 9:39, 13 Mar 2006
Zbyszek
 
Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 1099
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Szczecin





Zioła ze sklepów na ogół są dość mocno rozdrobnione, co - przy mogących pojawić się frakcjach pylastych- może być przyczyną kichania lub podrażnienia spojówek małego konsumenta. To jedno.
Drugie - nie do końca zbadane (jeśli było wogóle badane) jest oddziaływanie ziół na królicze organizmy. Dlatego bym zalecał zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza przy stosowaniu ziół o silnym działaniu fitofarmakologicznym. To co dla organizmu ludzkiego może być zbawienne, dla malutkiego króliczka, przy przypadkowym przedawkowaniu może mieć negatywny wpływ. NB. jak ustalić wielkość dawki "jakiegośtam" ziółka dla 1,5 kilogramowego uszatka? - jeśli dla człowieka przyjmuje się np. 1 łyżkę stołową ziół, zaparzonych 1 szklanką wody?
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 11:21, 13 Mar 2006
KazioR
Administrator
 
Dołączył: 20 Wrz 2005
Posty: 2728
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków
Płeć: M





Wszystko należy podawać kierując się zdrowym rozsądkiem, stosujmy proporcje do wielkości naszego uszatka, nigdy tego co jest za wiele nie najlepiej posłuży, zapewne nie jest tajemnicą, iż króliki na wolności dobierają sobie zioła do swej diety lecz one kierują się wrodzonym instynktem nasze domowe króliki już nie mają instynktu tak dobrze wyrobionego i jego rolę musi przejąć opiekun. Stąd zapewne jest powszechnie wiadomo, że domowy królik wymaga bardzo odpowiedzialnego opiekuna i nie każdemu jest dane być dobrym opiekunem.

O ile dobrze pamiętam sklep internetowy Zazula sprzedaje w woreczkach suszoną babkę lancetową. Z kolei suszony rumianek można podawać, króliki jedzą go bardzo chętnie, o tym pisał dr Adam Bielański robili badania w Instytucie Zoologii. Podawanie wybranych ziół w małych ilościach uważam, że jest bezpieczniejsze niż te oferowane w sprzedaży mieszanki ziołowe dla królików gdzie nie wiadomo w jakich proporcjach przygotowywane są te zioła, a na pewnym forum współwłaściciel takiej firmy wyraził się, że on na podstawie rozmów z innymi opiekunami opracował dawki ziół.
Zobacz profil autora
PostWysłany: Czw 18:04, 23 Mar 2006
Aga
 
Dołączył: 21 Wrz 2005
Posty: 6
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Jaworze





Zioła są bardzo ważne w diecie króliczków, tak jak w diecie człowieka. Jak Regi miał kłopoty z trawieniem to dałam mu dwie kropelki kropli miętowych do poidełka. Kicajcowi to smakowało i co najważniejsze pomoglo mu. Oczywiście nie można mu podawać takich dawek jak człowiekowi. Pozdrawiam.
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 12:48, 09 Kwi 2007
kiche_wilczyca
 
Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 3699
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Łódź
Płeć: K





spotkałam się z tym, że można podawać uszakom kminek. Czy to prawda?
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 13:20, 09 Kwi 2007
Agga
Gość
 





Trudno mi się wypowiedzieć - nigdzie nie spotkałam się z kminkiem w jadłospisie królika...
Chociaż po wpisaniu w google "królik kminek", oprócz przepisów kulinarnych ( Sad ) znlazłam ten link
[link widoczny dla zalogowanych]
w którym kminek jest zawarty w menu.
PostWysłany: Pon 13:38, 09 Kwi 2007
kiche_wilczyca
 
Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 3699
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Łódź
Płeć: K





Agga dzięki za podanie tego linku Smile. Jest tam dużo ciekawych informacji Smile
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 20:51, 09 Kwi 2007
Agga
Gość
 





Proponuję też zajrzeć na stronę KazioRa i Zbyszka - ale sądzę, że te już masz w małym palcu Wink
Nie podawałam ich, bo założyłam, że tak jest Very Happy
PostWysłany: Pon 20:55, 09 Kwi 2007
kiche_wilczyca
 
Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 3699
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Łódź
Płeć: K





no właśnie na stronie kaziora nie znalazłam nic o kminku Smile
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 20:57, 09 Kwi 2007
Agga
Gość
 





Było, było, ale kminek wymieniony był jako dodatek do sałatek z warzyw, które nie były wystarczająco świeże, żeby dać królikowi:)
PostWysłany: Pon 21:08, 09 Kwi 2007
kiche_wilczyca
 
Dołączył: 03 Kwi 2006
Posty: 3699
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Łódź
Płeć: K





aaaa ja patrzylam w jadłospisie Smile
Zobacz profil autora
PostWysłany: Wto 6:57, 24 Kwi 2007
KazioR
Administrator
 
Dołączył: 20 Wrz 2005
Posty: 2728
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Kraków
Płeć: M





myślę, że kminek niech zostanie jako dodatek do sałatek a to, że zaoceaniczne króliki mają w swym menu różne dziwne dodatki to myślę, że to sprawa komercji tam już niedługo będą zakładać organizacje zrzeszające opiekunów n.p. baranki z omykiem skręconym w prawo. Jak przeglądam strony i widzę fotki ze zlotów obdarowywanie pucharami, wystawy, bardziej jest to dla opiekunów niż dla pożytku królikom.
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 9:00, 20 Sie 2007
degus
 
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 612
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa
Płeć: K





Problem w podawaniu leków zwierzętom polega na tym, że często nie da się przeliczyć leku na kilogramy zwierzęcia. Są leki, które w dawce zaledwie dwa razy większej niż dla człowieka potrafią zabić konia, a czasami można podać małemu zwierzakowi np. psu czy kotu dawkę jak dla człowieka i dopiero w takiej dawce można uzyskać efekt leczniczy. Jeżeli króliki są zwierzętami roślinożernymi (człowiek jest wszystkożerny-jak świnia) to jego metabolizm roślin znacznie różni się od ludzkiego. Przede wszystkim na pewno ma duże jelito ślepe w którym są bakterie jakich człowiek nie posiada (tak jak koń, krowa ma przedżołądki do tego celu). Dlatego myślę, że królik może mieć większą "odporność" na działanie lecznicze ziół, ponieważ musi je spożywać w relatywnie większej ilości niż człowiek, bo zielsko to jego podstawowe i jedyne pożywienie. Jeżeli zwierzak choruje to jesteśmy zainteresowani taką ilością ziół, jaka będzie działała leczniczo i nie ma czasu na eksperymenty, dlatego to forum jest szczególnie cenne, bo można opracować jaka minimalna ilość ziół wykazuje już działanie np zwiększyła ilośc i częstość oddawanego przez królika moczu, itd., może się np. okazać, że trzeba podać garść ziół, żeby zadziałały.
Zobacz profil autora
PostWysłany: Pon 9:30, 20 Sie 2007
nuna
Gość
 





Kminek jest bardzo zdrowy, ale jest raczej niechetnie zjadany. Jest bardzo pomocny przy wzdeciach. Przy wszystkich ziolach, i roslinach o silnym zapachu trzeba zachowac rozsadek.
PostWysłany: Czw 10:46, 04 Paź 2007
bonnie_blue
 
Dołączył: 25 Kwi 2006
Posty: 30
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Ankh-Morpork





degus napisał:
Jeżeli zwierzak choruje to jesteśmy zainteresowani taką ilością ziół, jaka będzie działała leczniczo i nie ma czasu na eksperymenty, dlatego to forum jest szczególnie cenne, bo można opracować jaka minimalna ilość ziół wykazuje już działanie np zwiększyła ilośc i częstość oddawanego przez królika moczu, itd., może się np. okazać, że trzeba podać garść ziół, żeby zadziałały.
bylabym bardzo wdzieczna gdyby ktos podał takie informacje (jaka ilosc ziol powoduje zwiekszenie wydalanie moczu)
Zobacz profil autora
PostWysłany: Czw 14:01, 04 Paź 2007
degus
 
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 612
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Warszawa
Płeć: K





Z moich obserwacji już 3 cm długości i średnicy 1,5 cm korzenia pietruszki.
Zobacz profil autora
PostWysłany: Wto 13:24, 29 Kwi 2008
Basia87
 
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 326
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Katowice





KILKA PYTAŃ Wink :
1.Czy w dolniczkach hodując to nawozić czy lepiej nie,wystarczy ziemia uniwersalna?
2.Przyzwyczajenie do nowej roślinki to powinno wyglądać: 1dzień - 1listek,2dzień - 2listki,itd.?
3.Czy ze sklepu zielarskiego ewentualnie mogą być zioła suszone?
4.Mieszkając w dużej miejscowości mogę sobie pozwolić na hodowle warzyw i roślinek na balkonie? I na działce?
5.Świeże warzywa,owoce i zioła ze sklepu nadają się?
6.Nie jestem pewna bo jedni mówią że można a inni że nie,może ktoś pewny niech mi pomoże,czy można z lodówki frukta podawać królikowi?
7.Czy można cały rok podawać świeże lub suszone albo prosto z dolniczki warzywa czy zioła? Tu też proszę o pewne informacje.

Z góry bardzo dziękuje za odpowiedzi Smile
Zobacz profil autora
PostWysłany: Wto 13:38, 29 Kwi 2008
nuna
Gość
 





1. Nie nawozic.
2. Tak, jesli zauwazysz miekkie kupki zmniejsz ilosc lub odczekaj az wroca do normy i podaj znowu po jednym, dwa itd.
3. Moga byc, jak najbardziej, ale zorientuj sie jakie krolik moze jesc.
4. Oczywiscie, super urozmaicenie dla futerka.
5. Nadaja sie, dobrze umyte i nie za duzo.np. pol marchwi, plaster selera, osemka jablka.
6. wyjmij wczesniej niech nabiora temp. pokojowej.
7. mozna, wielu z nas wlasnie tak robi.
PostWysłany: Wto 16:14, 20 Maj 2008
Basia87
 
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 326
Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 0/3
Skąd: Katowice





Czy można podawać królikowi np. pokrzywe z dziko zarośniętych ogródków?
Pokrzywe też myć?(to parzy - niewiem jak oni to zjadają że je nie parzy)
Zobacz profil autora
Coś o ziołach
Forum Króliki domowe i inne zwierzęta Strona Główna -> Żywienie
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)  
Strona 1 z 4  
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
  
  
 Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu  


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001-2003 phpBB Group
Theme created by Vjacheslav Trushkin
Regulamin